Saç ekimi denilince herkesin kafasına 2000 yılı öncesinde yapılan kocaman kesikler, dikiş izleri ve bir türlü iyileşmeyen saç ekim yaraları, iyileşme tamamlansa bile çıkmayan saçlar, çim adam görünümleri akla gelmektedir. Oysa günümüzde yapılan saç ekimleri kesinlikle 2000 yılı öncesinde yapılan saç ekimleri ile hiç bir ilgili ve benzerliği bulunmayan bir yöntem ile yapılmaktadır. Saç ekimi yaptırmayı düşünenlerin daha önce yapılan saç ekimlerini tamamen unutası gerekir. Çünkü günümüz şarları ve tıbbı gelişim sayesinde artık saç ekimi altın çağını yaşamaktadır.

Saç ekimi denilince fut yöntemi ile yapılan ve yaptıran kişilerin bile pişman olduğu dönemler artık geride kalmış durumdadır. Gerçi günümüzde İran başta olmak üzere bazı orta doğu ülkeleri ile Hindistan halen fut yöntemi kullanarak saç ekimi yapmaya çalışmakta ve aşağıda gördüğünüz izlere sebebiyet vermektedirler. Fakat ülkemizde fut tamamen ortadan kalmış bu yüzdenden Avrupa ülkeleri ve Amerikandan bile saç ekimleri için en çok ülkemiz tercih edilir olmuştur.

Bakınız 2000 yılı öncesi yapılan saç ekim sonrası kafada bulunan izlere

Real hair center olarak yukarıdaki saç ekim izlerine yol açacak hiçbir uygulamayı yapmamaktayız. Çünkü son teknoloji saç ekim yöntemi olan mikro motorlar kulanmaktayız. Hatta yukarıdaki saç ekim sonrası kafasında yara ve dikiş izi bulunanlara da çözüm üretmekteyiz. Bu bölgelere de saç ekim yapabilmekteyiz.

İz kalmadan saç ekimi nasıl yapılır?

Saç ekimlerinde iz kalmadan yapılması için gelişen teknoloji sayesinde hem daha küçük çaplı olan mikro motor adını verdiğimiz cihazlar kullanılmakta hemde cerrahi bir kesi yapılmamaktadır. Cerrahi kesi olmadan yapılan saç ekimleride dikişide gerek duyulmamaktadır. Dikiş olmadan yapılmasına olanak sağlayan mikro motor saç ekimleri ile kökler tek tek cilt zarar görmeden özenle alınmaktadır.

İzsiz saç ekim yöntemin avantajları ise şöyle sıralanabilir;

  • İyileşme daha çabuk olur,
  • Enfeksiyon oluşmaz,
  • Dikiş izi veya yara izi olmaz,
  • Daha fazla greft (saç kökü) alımına olanak sağlar,
  • Sağlıklı ve çok saç teli olan saçları seçmemize olanak sağlar,
  • 1 hafta ile 10 gün arasında tamamen iyileşir,
  • İz olmadığı için 2. bir işleme de gerek kalmaz.

Bakınız mikro motor ile yapılan ve iz kalmadığını gösteren bazı saç ekim sonrası fotoğraflar…

Saç ekiminde en iyi yöntem hangisi?

Saç ekiminde bazı saç ekim merkezleri özellikle şu yöntem, bu yöntem daha iyi diye saç ekimi hakkında yeterli bilgisi olmayan kişileri yanlış bilgilenmekte ve yanlış yönlendirmektedir. Oysa saç ekiminde yöntem ekim yapılacak olan kişiye ve saç dökülmesinin yapısına göre belirlenmelidir. Saç köklerini alırken özellikle fue – mikro motor yöntemi kullanılmalıdır.

Ekim yöntemi ile kök alım yöntemi birbirine de karıştırılmamalıdır. Saç ekimi 2 aşamadan meydan gelir. bunlar şöyledir;

  • 1.yöntem kök alımı; 1.yöntem kesinlikle fue-mikro motor ile yapılmalı ki bu sayede iz kalmayacaktır.
  • 2.yöntem köklerin ekilmesidir; 2.yöntem ise klasik saç ekimi, safir saç ekimi veya dhi saç ekimi olabilir fakat bu ekim yöntemleri kişiye göre belirlenmelidir.