Sınırsız Saç Ekimi

Sınırsız saç ekimini şu şekilde tarif etmek mümkündür. Saçın ekileceği alan çok büyük yani kellik seviyesi ileri derecede ise bu kişilere uygulacak olan saç ekimine sınırsız saç ekimi uygulanması gerekir. Normalde saç ekiminde ekilecek olan grefti hesaplayabilmek için ekim yapılacak olan kellik bölgesinin küçük bir alan olması gerekir.

”Örneğin sadece tepe bölgesinde 4-5 cm kare çapında bir saç dökülmesi olan kişiye en basit hesapla cm kareye 40-50 arası greft ekilebildiği düşünülecek olursa 1000 kök yeterli olacak diyebiliriz”. Oysa kellik seviyesi ön alın çizgisinden başlayarak tepe bölgesine kadar olan bir kişide cm kare alanı büyüyecek ve cm kareye donör bölgeden alınabilen greft sayısına göre karar verilecektir.

Normalde cm kareye maksimum 40 – 50 greft ekilebilirken ki bu oran yukarıda bahsettiğimiz gibi sadece küçük bir kelliği olan kişilere uygulanacak greft ekimidir. Kellik bölgesi büyüdükçe cm kareye ekilecek greft sayısı düşmektedir. Çünkü 20 cm kare ekim yapılacak olan birine 1 cm karede 50 greft ekilecek olursa totalde 10 bin grefte ihtiyacımız olacak ki bu tek bir seansta neredeyse imkansızdır. Nerdeyse diyorum çünkü daha önce tek bir seans ile 10 bin greft ekmedik ve ekilen de maalesef ki göremedik.

Sınırsız saç ekimi denilince kesinlikle yanlış algılanmamalı tabiki her şeyde olduğu gibi saç ekininde de bir sınır vardır sınırsız saç ekiminin sınırlarını biz değil donör bölgedeki sağlıklı saç kökleri belirler. Donör bölgedeki sağlıklı saç kökü sayısı ne kadar fazla ise tek bir seansla burda ki saç köklerinden temin ederiz. Bu greft alımında bizler belirli sayıda greft alınca durmaz alınabilecek tüm greftleri alırız. İşte buna sınırsız saç ekimi deriz.

Sınırsız Saç Ekiminde Kafa Donör Bölgesine Alternatif Bölgeler

Sınırısız saç ekiminde kafadan alınan saç kökleri yeni greft sayısı yeterli değilse o zaman vücudumuzun diğer bölgelerinden kök alabilir miyiz bunun değerlendirmesini yaparız. Kafada bulunan saç köklerine en yakın kıl kökleri sakal bölgesinde olduğu için ilk alternatifimiz sakal çene altı bölgeleridir ve bu gölgelerden kıl kökü alırız.

Kafada bulunan ve maksimum aldığımız saç köklerine ek olarak sakal bölgesinden de kök alındıktan sonra toplam greft sayısına bakılır ve sınırısız saç ekimine başlanmalı mı yoksa ek bir kıl kökü alınacak alternatif bölge arayışına girilmeli mi bu sorunun cevabını ararız. Cevabımız total greft sayısını yetersiz bulduğumuz yönünde ise bu kez göğüs kıllarından da kıl kökü greftler alarak saç ekiminde bahsettiğimiz sınırsız saç ekimi olayını gerçekleştirmiş oluruz.

Saç ekiminde sınırsız saç ekimi yapabilme için tabiki saç keim merkezinin ve çalışanlarının büyük bir özveri içinde olması gerekir. Real Hair Center olarak tüm çalışanlarımızla birlikte en öz verili şekilde sadece daha fazla fayda vermek, daha fazla memnuniyet odaklı çalıştığımız için bu konuda da kendimize güvenimiz tamdır.

Sınırsız Saç Ekiminde Kaç Greft Ekilebilir?

Sınırsız saç ekiminde ekilecek greft sayısı kesinlike kökleri aldığımız bölgenin yapısına ve sağlıklı olmasına bağladır. Sınır saç ekiminde tek bir seans ile 6300 greft ekmiş bulunmaktayız. Bu sınırsız saç ekiminde 6300 greft saç teli olarak hesaplandığında ise yaklaşık olarak 15 bin saç teline den gelmektedir ki bu uygulama yaptığımızda alınan 6300 greft dağılımı şöyle oluşmuştu.

Sınırısız Saç Ekiminde Greftlerin Alınış Yerleri;

  • 4150 greft kafa arkası saçlı bölgeden alınmıştır,
  • 1200 greft sakal bölgesinden alınmıştır,
  • 950 greft göğüs bölgesinden alınmıştır,

Bu şekilde tamamlanan saç ekimimiz olmuştur. Yukarıdaki hesaplamalar ve ekim yapılan greft sayısıları kişiden kişiye değişebilir çünkü herkesin cilt yapısı ve greft yapısı farklı şekildedir.

Sınırsız Saç Ekimi Ağrılı Mı ?

Sınırsız saç ekimin de oluşan ağrı oranı evet normal saç ekimlerine göre daha fazla olabilmektedir. Bunun sebebi de sınırsız saç ekimi yapılıyorsa hem saç, hem sakal hemde göğüs bölgesinin kullanılmasıdır. Sınırsız saç ekimi neredeyse 3 kişiye yapılacak saç ekimi emeği ile aynı seviyeye gelmektedir. Bu yüzden ağrı seviyesi yüksek olabilir.

Ama durun ağrı seviyesi yüksek olabilir dedik diye korkmayın. Şimdi saç ekimlerinde ağrıyı tamamen ortadan kaldıran yep yeni bir yöntem uygulanmaya başladı. Sedasyonlu saç ekimi. Sedasyonlu saç ekimi ile ağrısız saç ekimi yaptırmak mümkün üstelik sınırsız saç ekimlerinde  sedasyonlu saç ekimi yaptırmanız kesinlikle önermekteyiz.

Sedayonlu saç ekimi nedir yazımızı okuyarak sedasyonlu saç ekimi aşamaları hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Sınırsız Saç Ekimi Ne Kadar Sürer ?

Sınırsız saç ekimi yaparken saç ekimi süresi uzamakta ve normal saç ekimleri 6-7 saat sürerken, sınırsız saç ekimleri 8-9 saat sürebilmektedir. sınırısız saç ekiminde aslında süre daha da uzun sürmesi gerekirken neden sadece 2-3 saat artıyor onu da açıkmalak isteriz.

Sınırsız saç ekiminde ilk başta kafa arakası saç kökleri alınır ve bu sürede hasta yüz üstü yattığı için sadece kök alımları yapılabilir her hangi bir ekim müdahelesi olamamaktadır. Oysa sınırsız saç ekimlerinde ise ise hem sakaldan hemde göğüsten kök alımı yapılmaya devam ederken saç ekim uzmanları aynı anda saç köklerinide ekmeye devam eder.

Üstelik sedasyon uygulaması da yapıldı ise ağrıda olmadığı ve yine sedasyon yapıldığı için yemek molası verilmeden saç ekimlerine devam ettiğimiz için süreler sadece 2-3 saat uzamaktadır. Kısaca sınırsız saç ekiminde maksimum kök alınıp ekim yapılsa bile 9 saati aşmamaktadır.