Saç Ekimi İçin Doğru Zaman Ne Zaman?

Saç ekimi ne zaman yapılırsa daha verimli sonuçları olabilir veya saç ekimi için uygun bir zaman var mıdır gibi sorular saç ekimi yaptırmayı düşünenler için önemli soruların başında gelmektedir. Saç ekim merkezlerinde yılın her dönemi saç ekimleri yapılmakla beraber bazı dönemler de daha yoğun saç ekimleri yapılmaktadır.

Saç ekimi için önemli konuların en başında saç ekimi sonrası bakım gelmektedir. Saç ekimi sonrası bakım ve uyulması gereken bazı kurallar vardır. Saç ekimi yaptıranlar bu kuralları ne kadar iyi uygularsa  saç ekimi sonuçlarında o kadar iyi sonuçlar alacaklardır. Bu yüzden saç ekimi yaptıran yada yaptırmayı düşünenlerin saç ekimi sonrası saçlarına zaman ayırabileceği dönemi seçmeleri çok önemlidir.

Saç Ekimi İçin Uygun Zaman Var mıdır ?

Saç ekimlerinde ilk dikkat edilecek husus aşırı sıcaklardır ve aşırı sıcaklarda saç ekimi çok önerilmez ama ülkemiz zaten hiç bir zaman aşırı sıcak olmadığından dolayı ülkemizde yaşayanlar aslında tüm yıl boyunca saç ekimini gönül rahatlığıyla yaptırabilir. Ama arab yarım adasında yaşayanlara ilk ve en önemli uyarımız saç ekim sonrası ilk 15 gün dışarıya çıkmamaları olmaktır.

Saçların ekimi yapıldıktan sonra yoğun spor programları uygulanması maalesef önerilmez. Spora ilgi duyan ve ağır sporlarla ilgilenen kişilerin kesinlikle spora ara verebileceği dönemi seçmeleri önerilmektedir.

Tozlu yada ağır iş koşulları olan ve saç ekimi sonrası çalışmak zorunda olan kişiler özellikle iyileşme dönemi olan ilk 10 günlük sürede en azından istirahat ederek geçirebileceklerse saç ekimi yaptırmaları önerilmektedir.

Mevsimsel olarak saç ekimi için en iyi ve önerilen mevsim sıcak olmayan mevsimlerdir. Saçların ekimi sonrası terlemeye bağlı olarak ekim yapılan bölgelerde kaşıntı oluşabilir kaşıma sonrası saç köklerinin yaraları çok taze olduğu için ekim yapılan saçlara zarar verilebilir.

Türkiye şartlarında ekim ayı ile başlayan ve hazirana kadar ki süreçte var olan hava durumu en ideal saç ekimi ayları olmakla beraber tüm saç ekim merkezlerinin çok yoğun olduğu dönemlerdir. Sonuç olarak diğer aylarda da saç ekimi yapılmaktadır.

Saç ekimi için en uygun zaman kesinlikle ve kesinlikle saç ekimi sonrası kendinize zaman ayırabileceğiniz dönemdir ve real hair saç ekim merkezi olarak saç ekimi sonrası en az 3 gün ile 10 gün arasında kesinlikle dinlenebileceğiniz dönemler var ise saç ekimi yaptırmanızı önermekteyiz.

Tabi diğer bir konuda psikolojik olarak saç ekimine hazır olmakla alakalı ve rahat olmak çok önemlidir. Psikolojik olarak rahat rahat saç ekimi yaptıranlar saç ekimleri sonrasında da daha rahat saç ekim sonuçlarının keyfini çıkartmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Polis ve Askeri Personele İndirimli Saç Ekimi başlıklı makalemizde Askeri Personele İndirimli Saç Ekimi, indirimli saç ekimi fırsatı ve polis Personele İndirimli Saç Ekimi hakkında bilgiler verilmektedir.