Saç ekim uzmanı

Saç ekim uzmanı olmak tamamen tecrübe isteyen bir meslek dalıdır. Bir sürü saç ekim merkezi olmasına rağmen gerçekten saç ekimi alanında uzman maalesef çok azdır. Türkiye’de saç ekim alanında eğitim veren üniversite bulunmamaktadır. Bu yüzden saç ekim uzmanlığı da yasal olarak kimse tarafından elde edilebilir bir meslek olamamaktadır. Ülkemizde ve dünyada saç ekim işini bu yüzden sağlık sektöründe Üniversite mezunu olan sağlık çalışanları yürütmektedir.

Türkiye de sağlık alanında üniversite sayısı oldukça fazladır. Son olarak Covid-19 salgınında da görüldüğü gibi sağlık sistemimiz çok iyi bir sınav vermiş ve başarılı olmuştur. Gelelim saç ekim uzmanlığına, ülkemiz üniversiteleri sağlık bilimleri alanından mezun olup MEB (milli eğitim bakanlığı) saç bakım kurslarında eğitim alıp başarılı şekilde diploma alanlar ve uzun süreli saç ekim alanında çalışanlar saç ekim uzmanı olarak görev yapabilmektedirler.

Ama yine uzman demek ve uzman olarak görev yapabilmek hiçte kolay değildir. Saç sağlığı, estetik, saç ekimi bilimi ve tecrübenin bütünlüğüdür. Saç ekimi başlı başına komplike bir alandır. Bir saç ekiminde en az 5 teknik uygulanabilir. Tüm uygulamalara hakim olmak ise büyük bir tecrübe istemektedir.

Saç ekiminde her aşamada farklı bir uygulama yapılmaktadır. Yapılan her uygulamada ayrı bir tecrübe ister. Bu yüzden saç ekiminde çalışmaya başlayan tüm sağlık çalışanları önce en basit işten başlayarak yıllar boyu gözlem ve uygulamalar ile tecrübesini geliştirmeye çalışırlar. Her yeni saç ekimi ile yeni bir saç şekli, cilt şekli ve bunlara bağlı zorlukları gözlemlemek gerekir. İnsan yapısı asla ayını değildir. Her insan farklı bir dokuya farklı bir yapıya ve doğal olarak faklı saç ve saç cildine sahiptir. Bu yüzden saç ekiminde uzmanıyım demek gerçekten çok zor ve çok zaman almaktadır.

En iyi saç ekim uzmanı

Türkiye sağlık alnında başarılarını dünyaya kanıtlamış bir ilkedir. Doğal olarak en iyi saç ekim uzmanı bu yüzden Türk’lerdir. Bunu biz değil istatistikler söylemektedir. Dünya’da saç ekimi denilince Türkiye akla gelmekte ve dünyanın en gelişmiş ülkelerinin vatandaşlarıda bu yüzden Türkiye’yi tercih etmektedir. Buda zaten durumu açıklamaya yetmektedir.

En iyi saç ekim uzmanı ve konunun önceleri olarak dünyanın değişik ülkelerindeki yatırımcılar kendi ülkelerine saç ekim merkezi açmadan gelip incelemelerini ülkemizde yapakta ve ülkemizdeki tecrübeli olan saç ekim uzmanlarının destek ve tecrübelerinden faydalanmaktadır. Real hair center kuruluşu itibari ile aynı saç ekim uzmanı ile yola devam etmekte ve bugüne kadar binlerce saç ekimi tecrübesi olan uzmanlarla hizmet vermektedir.

Saç ekiminde hem iyi hemde tecrübeli bir saç ekim merkezi tercih etmeniz durumunda saç ekim sonuçlarıda başarılı olacağı kesindir. Bu yüzden sürekli yenilikleri takip ederek en iyi saç ekim uzmanları ile hizmet vermeye devam etmekteyiz.