İstanbul Saç Ekim Merkezi

Saç ekim merkezi, olarak 2009 yılından bugüne kadar olan tecrübemizle saç ekimi alanında hizmet vermekteyiz. Saç ekim merkezi demek sadece saç ekimi değil sakal ekimi, kaş ekimi ve saç dökülmesi sorunlarının tedavi merkezidir. Saç ekimi ülkemizde 20 yıldır aktif olarak uygulanan ve uygulama sonrası başarası ile dikkat çeken bir alandır.

Saç ekimleri başaladığı yıllara kıyasla günümüzde uygulanan saç ekimleri arasında bir çok fark bulunmaktadır. Özellikle son yıllarda artış gösteren saç ekim merkezlerinin çoğunluğu istanbulda hizmet vermektedir. İstanbul saç ekimi için dünyanın başkenti konumundadır. Özellikle istanbul diyoruz çünkü günümüzdeki gelişen ulaşım teknolojileri sayesinde İstanbula dünyanın hemen her yerinden ulaşım hem mümkün hemde çok ekonomiktir.

Saç Ekim Merkezi olarak yaklaşık 60 ülke vatandaşına hizmet veren Real Hair Center olarak hem tecrübemiz hemde ekonomik fiyatlarımızla ilgi odağı olmaya devam ediyoruz. İstanbul da hizmet veren saç ekim merkezlerinin arasında gerçekten çok yüksek fiyatlarla saç ekim yapan merkezler varken çok çok ekonomik olarak hizmet veren saç ekim merkezleride vardır.

Saç Ekimi Merkezi Nasıl Tercih Seçilmeli?

Saç Ekim Merkezi seçimi yapmak kolay değildir. Hem çok olan sayıları hemde sunulan saç ekim paketleri ile tüm saç ekim merkezlerini birbirinden ayıran özellikler vardır. Saç ekimi merkezi seçerken ilk ve en önemli detay tabiki referanslarıdır. Real Hair Center olarak olumsuz tek bir yorumumuz bile olmaması zaten bizim en büyük referansımızdır.

Diğer bir konu tabiki tutarlı ve gerçekçi teklifi sunan saç ekim merkezileri arasında seçim yapılmalıdır. Çünkü günümüzde gittikçe artan saç ekim merkezleri sayesinde hiçte mantıklı olmayan gerçekle bağdaşmayan uygulama ve hizmet teklifi sunan çok sayıda merkez de mevcuttur.

Öylesi bize ulaşan saç ekimi düşüneler çok enterasan teklif ve olmayan tekniklerden bahsetmektedirler. Her saç ekim merkezi yada uzmanı kafasına göre saç ekim tekniği yada yöntemi çıkartmaya çalışmaktadır. Hiçbirine itibar etmeyiniz. Dünyanın neresinde olursa olsun sadece aktif ve kullanılabilir bir kaç saç ekim tekniği vardır ve şuradan ulaşabilirsiniz.

Saç Ekim Merkezleri Hangi Hizmetleri Sunabilir?

Saç ekim merkezlerinin ortak olarak sunabileceği hizmetler şunlardır;

Bunların yanı sıra taleplere göre ulaşım ve konaklama hizmetlerinde de yardımcı olabilir. Çünkü İstanbul dışından gelenler için istanbul büyük karışık ve bazende kokutucu bir şehir olabilmektedir. Bu yüzden İstanbula saç ekimi için gelenlere Her Şey Dahil Saç Ekimi hizmetleri sunabilmekteyiz. Bu hizmetleri kişilere göre sunabilmenin yanı sıra ayrıca taleplere göre şekillendirebilmekteyiz.

Saç Ekimi Nerede Yapılır?

Saç ekimi genel olarak saç ekim merkezi olan kuruluşlarda yapılmaktadır. Saç ekim merkezleri ise anlaşmalı hastaneler, anlaşmalı klinikler, anlaşmalı poliklinikler veya özel muayenehanelerde yapılmaktadır. Saç ekim merkezlerinde işlem sırasında bir hasta için ortalama 3 saç ekim uzmanı hizmet vermektedir. Ekim yapılacak olan greft sayısına, ekim tekniğine göre bu oran azalabilir veya çoğalabilir.

Amerikada her doktor ekibiyle muayenehanede saç ekimi yapabilmektedir. Aslında saç ekiminin nerede değil kim ve nasıl yapıldığı çok daha önemlidir. Günümüzde artan saç ekim merkezlerinden dolayı ben bir klinik veya hastanede 3-5 farklı saç ekim merkezi saç ekebilmektedir. Buda çok önemli olmayabilir ama ekim yapan saç ekim ekibinin tecrübesi ve sağlık bilgisi çok daha önemlidir.

Saç Ekim Merkezlerinin Sorumlulukları Nelerdir?

Saç ekim merkezlerinin en büyük sorumluluğu bizce zarar vermemek olmalıdır. Çünkü saç ekimi yaptırmak için başvuran kişlere söylelenenlerin neredeyse %50 sinin yerine getirildiğini duymakta ve bu konularda mağdurların olması bizleri çok üzmektedir. Özellikle abartılı sayıda saç ekeceğini söyleyerek ikna ettikleri kişilere çok az sayıda ekim yapan saç ekim merkezleri mevcuttur.

Aslında bu konuda mağduriyet yaşayanlarda da biraz suç var demek haksızlık olmaz. Bazen öyle teklifler almaktayız ki en basit örneği ile şöyle açıklanabilir. Ben daha fazla para vereyim bana daha çok saç ekin gibi teklifler gelmektedir. Bu tamamen imkansızdır. Saç ekiminde köklerin alınacağı alan bellidir ve bu bölgede saçların durumunu ve ortalama olarak bu bölgeden alnan saçlardan nereye kadar saç ekilebileceği tahmin edilmeli ve abartılı teklif sunanlara inanmamalıdır.

İkinci bir konu ise saç ekimi öncesi kaparo olarak alınan paralar. Saç ekim merkezleri önceden tahsil yöntemi ile alabildikleri kadar para almaya çalışıp hasta randevu değişimi yada iptali yaptığında para iadesi yapmamasıdır. Bizce burda yine para isteyen saç ekim merkezleri kadar veren kişilerde de suçludur.

Saç ekim merkezi sorumlulukları sizlere sunulan teklif için geçerli olacağından sunulan teklifi özellikle ve özellikle yazılı olarak talep etmenizi isteriz. Bu sayede yapılan işlemlerle uygulanan işlemde fark var mı bunu tespit edebilirsiniz.

Aslında bu konu çok  uzun bir konu ve yazmakla bitmemektedir. Kısaca saç ekim merkezi sorumluluklarına değil sizlerin sorumluluklarını ve önerilirimizi şu şekilde bitirebiliriz.

  • Abartılı vaadlerde bulunan saç ekim merkezlerinden uzak durulmalı,
  • Aylar öncesinden para verilmemeli,
  • Uygulanacak olan hizmetlerin listesi yazılı olarak istenmeli,
  • Saç ekimi önecesi minimum 3-4 saç ekim merkezinden görüş alınmalı,
  • Varsa referans olabilecek tanıdık araştırılmalı,
  • Öncesi sonrası fotoğraflar incelenmeli ve bu fotoğrafların saç ekim merkezi değil saç ektiren kişilerin çekimi olmasına özen gösterilmeli,
  • Google yorumlarına bakılmalı,

Bizlerin saç ekim merkezi olarak önerileri bu şekildedir. Saç ekimi hakkında daha fazla bilgi almak saç ekim merkezimizi yerinde ziyaret ederek ve ücretsiz saç analizi yaptırabilir ve saç ekimi sorularını saç ekim merkezinizde sorabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Saç Ekimi Sonrası Sıkça Sorulan Sorular başlıklı makalemizde saç ekim merak edilenler, saç ekim sonrası ve saç ekim sonrası sıkça sorulan sorular hakkında bilgiler verilmektedir.