Saç Ekiminde Garanti

Saç ekiminde garanti olur mu, olursa garanti neleri kapsıyor, anlamında onlarca değişik soru almaktayız. Aslında bizim yada başka bir saç ekim merkezinin rahatlıkla saç ekimi işlemlerine garanti sunmamızın ilk ve ortak sebebi yapılan uygulamanın artık kendisini ispatlamış bir yöntem olmasıdır.

Garantili Saç ekimi günümüzde şu şekilde sunulmaktadır. Ekilen saçların çıkmaması durumunda ücretsiz saç ekimini kapsamaktadır. Sonuç olarak saç ekiminde sonuçlar 1 yılda tamamlanmaktadır. 1.yılın tamamlanması sonrasında bir bölge veya  tüm ekim alanında saç çıkmaması durumunda kesinlikle ücretsiz saç ekimi yapmaktayız.

Ekim Yapılan Saç Neden Çıkmaz?

Ekim yapılan saçların çıkış süreci normalde 1 yılda tamamlanır ve çıkmama olasılığı çok düşük bir olasılıktır. Ekim yapılan saçların tamamının çıkmaması binde bir kadar düşük bir orandır. Ama bölgesel olarak çıkmama oranı yüzde üç gibi değerlendirilir. Diğer sebeblere bağlı olarakta saç çıkmama olasılığı vardır. Saç ekim sonrası tüm kafanın enfeksiyon kapması yada bölgesel olarak enfeksiyondan etkilenmesi sonucunda da saç çıkmayabilir.

Eğer ekim yapılan saçların tamamı çıkmıyorsa önemli bir problem olmuş olabilir. Böyle bir durumda kesinlikle tek başına saç ekim merkezi suçlu değildir. Zaten suçlu aramak yerine neden saç çıkmadığı araştırılmalı ve yapılacak olan 2. saç ekiminin önlemleri buna göre alınarak planlı bir saç ekim yapılmalıdır.

Özellikle çok fazla yağ dokusu olan donör bölgeye sahip kişilerde kök alımı Fue sırasında saç kökü ( greft ) yerine doku parçası alınması kaynaklı olarak ekim yapılan saçların tamamının çıkmadığına bir kaç kez şahit olmuş olduk. Bunun nedeni de fue işlemini yapan saç ekim uzmanının tecrübesi kaynaklı olduğunu tahmin etmekteyiz.

Tecrübeli bir fue uzmanı kök alımı sırasında kök ile dokuyu ayırt edebilmelidir ama edemeyen onlarca fue yapan saç ekim uzmanı vardır burda tercihiniz biz oldukça böyle bir sorunla karşılaşmayacağınızı gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz.

Garantili Saç Ekimi Neleri Kapsamaktadır?

Bizler saç ekimlerinde paket olarak yada sadece saç ekimi olarak hizmet verebilmekteyiz. Böyle durumlarda da garantimiz sadece saç ekimi içindir ek olarak sunduğumuz hizmetler garanti kapsamında değerlendirilmez ve eğer ki garanti kapsamında saç ekimi yapacaksak bizler sadece ücretsiz olarak saç ekimini karşılamaktayız. Full paket sunum içindeki saç ekim dışındaki diğer hizmetler ücretlendirilir.

Bir önceki yazımız olan Saçlar Tam Dökülmeden Saç Ekimi Yapılabilir Mi ? başlıklı makalemizde saç, saç ekim merkezi ve saçekim hakkında bilgiler verilmektedir.