Sedasyonlu saç ekimi ve sakal ekimi dönemi başladı saç ekiminde ağrı ve korku gitti. Saç ekimi araştırmalarında en çok çekinilen konu saç ekimine bağlı ağrı konusu başta gelmektedir. Her ne kadar lokal anestezi yapsakta herkesin bünyesi aynı eş değerde ağrıya dayanıklı olmadığından saç ekimleri ve sakal ekimleri çoğu kez ağrılı bir işlem olarak tarif edilebiliyordu.

Saç ekimi veya sakal ekimlerinde ağrı ilk ve en çok üzerinde durulan konuların başında geldiği saç ekim merkezileri onlarca yöntem ile ağrısız saç ekimi yapmaya çalışmışlardır. Hatta iğnesiz lokal anestezi cihazları üretilmiş ve saç ekimi öncesi lokal anestezileri iğnesiz lokal anestezi yöntemi ilede yapmış bulunmaktayız. İğnesiz lokal anestezi cihazlarımız hala bulunmakta ve dileyene iğnesiz lokal anestezi uygulaması yapmaya devam etmekteyiz.

İğnesiz lokal anestezi cihazları ile iğneli yapılan lokal anestezi arasındaki arı farkı %50 dir ve iğnesiz lokal anestezi cihazları sayesinde %50 ağrısız saç ekimi yapmaya avantaj sunmaktadır. Ama yinede %50 az da olsa ağrıyı istemeyenler çıkmaktadır. Bu yüzden artık yeni bir dönem başlamış bulunmaktadır. Sedasyonlu saç ekimi ve sedasyonlu sakal ekimi bizler tarafından da önerilmektedir.

Çünkü ne kadar rahat olursa ekim yapılan hastaların işlemleri hem daha kolay olmakta hemde komplikasyon görülme oranlarında ciddi azalamaları tespit edilmiştir.

Ağrısız saç ekim sayesinde sadece ağrı duyulması engellenmez vücut çok rahat olduğu için saç ekim sonuçları çok daha iyi olacaktır.

Sedasyon Nedir ?

Sedasyon uygulaması demek korku, endişe, panik atak vb. durumlardan kurtulmak amacıyla özel anestezi ilaçlarının kombinesi ile yapılan bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde sedasyon uygulandığı süre boyunca uygulanan bireyler asla ağrı hissetmezler. Üstetik sedasyon süresini hatırlanmaz bile. Hatırlanmayan ve hissedilmeyen 10 dakikalık bir süre saç ekimi için fazlasıyla yeterlidir.

Sadece 10 dakika uygulanan sedasyon sayesinde 100% konforlu saç ekimi yaptırmak mümkün. Sedasyon uygulaması narkozla karıştırılmamalıdır. Çünkü narkoz sedasyonun ileri boyutlu halidir. Narkoz uygulaması daha uzun ve daha büyük ameliyatlarda uygulanırken, sedasyon basit ve kısa süreli uygulamalar için tercih edilmektedir.

Sedasyon uygulaması yeni bir uygulama değil estetik operasyonlarında sıkça kullanılmakta ve küçük cerrahi girişimler için en iyi ağrı kesici yöntemdir. 2019 son çeyreğinden itibaren Saç ve sakal ekimlerinde de kullanılmaya başlanmıştır. Real hair center olarak bizlerde bu uygulamayı yakının takip edip sorunsuz ve 100% memnuniyet olduğunu tespit etmemizle beraber bizlerde sedasyonlu saç ekimine başlamış bulunmaktayız.

Sedasyonlu Saç Ekimi Avantajlı Nelerdir ?

Sedasyonlu saç ve sakal ekimlerinin avantajlarını saydığımızda sizde saç ekiminde kesinlikle sedasyonlu saç ekimlerini tercih edeceksinizdir. Sedasyonlu saç ekimi tüm saç ekim teknikleri birlikte uygulanabilmektedir.

  • Ağrı olmaz,
  • Ağrı olmadığı için işlem çok daha rahat sürer,
  • Ağrı olmadığı için saç ekim süresi kısalır,
  • Ağrı olamadığı için bireyler kendilerini kasmaz ve daha başarılı saç ekimleri yapılır,
  • Vücut kendini korumaya almadığı için saç ekimi sonrası komplikasyon oranı azalır,
  • Kafaya daha az ilaç yapılır ve saç kökü canlılığı korunur,
  • Kafaya verilen ilaçlar daha az olduğu için saç ekimi sonrası şişme ve morarma görülmez.
  • Saç ekimi sonrası iyileşme çok hızlı olmaktadır.
  • Yüzde şişlik olmaz, morarma gözükmez,