Prp destekli saç ekimi normal saç ekimleriyle kıyaslandığında saç ekimi sonuçlarında en az %20 daha iyi sonuçları olduğu için son dönemde tüm saç ekimleri prp destekli olarak yapılmaktadır.

Prp destekli saç ekimi yapılmasının amacı saç köklerinin donör bölgeden alındıktan sonra bekleme süresinde saç köklerinin hücreleri bir miktar cansızlaşmaktadır. Saç ekimi hemen sonrası Prp aşılamaları ile saç kökleri kaybettiği canlılığı geri kazanmaktadır. Bu sayede ekim yapılan saçların çıkma ve büyüme hızları daha iyi olmaktadır.

Prp aşısı neyeye yapılırsa o bölgede bulunan dokuların hücre yenileme işlemleri çok daha hızlı olmaktadır. Prp ortoepedi ameliyatından estetik ameliyatlarına kadar bir çok alanda kullanılmaktadır. Güzellik alanında prp çok önemlidir ve yeni hücrelerin daha çok olduğu yani prp uygulanan bölgeler hem daha genç, hemde daha sağlıklı görünmektedir.

Prp destekli saç ekim nasıl yapılır ?

Normal saç ekimleri genel olarak önce anestezi ile uyuşturulur ve uyuşturulan bölgeden fue yöntemi sayesinde gerekli olan saç kökleri alınır ve alınan saç kökleri özel solüsyonlarda soğutularak fue işlemi bitişine kadar bekletilir. fue yöntemi ile alınan saç köklerinin calılığının kaybolmaması çok önemlidir.

Fue yöntemi ne kadar hızlı yapılıp gerekli kökler ne kadar hızlı alınır ve alınan saç kökleri ne kadar az beklerse saç kökleri o kadar az zarar görmüş olacaktır. Çok değil bundan 2-3 yıl öncesine kadar 10 saat ve daha fazla süren saç ekimleri günümüzde maksimum 5-6 saat sürmektedir. Tabi kısa sürsün diye fue işlemi özensiz yapılmamalı aksi taktirde saç kökleri ciddi zararlar görebilir ve ekim yapılan saç köklerinin çıkmama ihtimali oluşabilmektedir.

Prp destekli saç ekimleri sadece saç ekimi sırasında değil saç ekimi sonrasında da yapılması ile gerçekleşecektir. Prp destekli saç ekimi işlemde uygulanan prp ile sınırlandırılmamalıdır. Saç ekimi sonrası 1.ay, 3.ay, 6.ay ve mümkünse 9.ay ile 12.aylarda da yapılması ile saç ekimi ilk yılında ortalama olarak 6 kez yapılması ile mümkündür.

Saç ekiminde yapılan ve sonrasında toplamda 6 kez uygulanan prp  ile yapılan saç ekimlerine prp destekli saç ekimi denilmektedir.

Prp destekli saç ekimi faydaları

  • Ekilen saçlar daha hızlı büyür,
  • Ekilen saçlar daha sağlıklı olur,
  • Ekim yapılan ve saç kökü alınan bölgeler daha hızlı iyileşir,
  • Saç kökleri daha az zarar görür,
  • Ekim alanında bulunan güçsüz saçlarda güçlenir,
  • Var olan ve ekim yapılan saçlar daha kalınlaşarak gürleşir,
  • İkinci seansa saç ekimleri planlanıyorsa donör bölgelerdeki saçlara da yapılmalıdır.

Prp destekli Saç ekimi herkese yapabilir mi ?

Prp destekli saç ekimini herkes yani her saç ekimi merkezi yapabilir. Fakat uygulanan prp kalitesi, uygulanan prp uygulama yöntemi, uygulanan prp tekniği tabiki her saç ekim merkezinde farklıdır. Farklı farklı olan bu prp uygulama yöntemleride doğal olarak çıkan saçlarında farklı olmasına sebebiyet vermektedir.

Saç ekiminde manuel olarak yapılan prp uygulaması işlem sonrasındaki aylarda kesinlikle otomatik prp cihazlarıyla yapılmalıdır. Otomatik prp cihazları ile yapılan prp tedavileri hem daha ağrısız hemde sonuçları kesinlikle çok kalitelidir.

Neden prp destekli saç ekimleri tercih edilmeli ?

Saçları tam dökülmüş olsun yada az dökülmüş olsun herkesin saç ekimlerinden beklentisi doğal görünümlü yoğun saçlara kavuşmaktır. Çok yoğun saçların olmasını isteyen herkes ilk yıl prp tedavilerine özen göstermeli ve düzenli aralıklarla yaptırmalıdır.

Real Hair Center olarak Saç ekimlerinde özellikle prp konusunda hassas davranmaktayız. İşlem sırasında yapılan ve ilk altı ay içerinde yapılacak olan prp tedavilerinden ekstra ücret talep etmemekle birlikte geriye kalan prp tedavilerini yaptırmak isteyenlere de %50 indirimli prp yapmaktayız.